Zostań domem tymczasowym

1. Co to jest dom tymczasowy?

Dom tymczasowy to miejsce, w którym podopieczny Stowarzyszenia LePSIE Życie wraca do zdrowia po zabiegu, jest w trakcie leczenia lub socjalizacji z człowiekiem. W domu tymczasowym zwierzęta uczą się życia z człowiekiem, zachowania czystości, otrzymują niezbędną opiekę oraz miłość.

2. Dlaczego domy tymczasowe są potrzebne i dla kogo najczęściej takich szukamy?

Domy tymczasowe są bardzo potrzebne gdy walczymy o życie i zdrowie podopiecznego. Psy czy koty po operacjach lub mniejszych zabiegach nie powinny wracać do schroniska. W domu tymczasowym opiekunowie są poinformowani na temat odpowiedniej systematyki podawania leków a także na wypadek zachowań w przypadku wystąpienia komplikacji pozabiegowych.

3. Jakie warunki trzeba spełnić aby zostać domem tymczasowym?

Aby zostać domem tymczasowym trzeba spełnić do tego pewne warunki. Przede wszystkim trzeba wykazać się dobrocią i cierpliwością. Do domów tymczasowych trafiają zwierzęta po różnych przejściach, często wycofane, takie które potrzebują czasu aby poczuć się bezpiecznie i otworzyć przed człowiekim. Niektóre trzeba będzie również nauczyć zasad utrzymania czystości w domu. Wychowanie psa wymaga czasu, który jest niezbędny w przypadku chęci zostania domem tymczasowym.

4. Czy dom tymczasowy ponosi jakieś koszty?

W przypadku podjęcia decyzji zostania domem tymczasowym taki opiekun nie ponosi żadnych kosztów opieki nad zwierzęciem. Podpisana zostaje umowa cywilno-prawna potwierdzająca tymczasową opiekę ze strony opiekuna i fakt, że zwierze pozostaje pod pełną kontrolą Stowarzyszenia. Stowarzyszenie pokrywa koszta leczenia we wskazanym gabinecie weterynaryjnym, leków, wyżywienia czy transportu do weterynarza.

5. Dlaczego warto zostać domem tymczasowym?

Dom tymczasowy to dla wielu zwierzaków jedyna szansa na przeżycie. To miejsce, w którym na nowo poznają człowieka, uczą się jego dobroci, mają możliwość wrócić do zdrowia czy po prostu zacząć żyć. Ten ciężki kawałek chleba daje niesamowitą satysfakcję w chwili gdy nasz podopieczny znajduje dom stały.

Jeśli chcesz zostać domem tymczasowym, lub masz jeszcze jakieś pytania napisz do nas!
stowarzyszenie@lepsiezycie.pl