KURS DOLARA NBP PROGNOZY najnowsze wiadomości gospodarcze i finansowe Gospodarka gazeta pl

Indeks S&P 500 od czerwcowego dołka wspiął się – do momentu pisania tego komentarza – już o pokaźne 14 proc. Czy to już oznaka definitywnego końca bessy, a może jedynie mocne, ale przejściowe odreagowanie przed powrotem przeceny? Tylko częściowo Pesymiści twierdzą, że letni rajd to przysłowiowy bal na Titanicu, bo jednocześnie pojawiają się mocne sygnały nadciągającej recesji.

cena dolara prognoza

Rada Polityki Pieniężnej wydała po wtorkowym posiedzeniu komunikat, z którego wynika, że w najbliższych miesiącach inflacja może być dwucyfrowa i nawet w 2024 roku będzie ona powyżej celu Narodowego Banku Polskiego. To oznacza presję na kolejne podwyżki stóp procentowych. Zgodnie z informacją, w której nakreślono prognozy dla polskiej gospodarki, sytuacja znacząco się pogorszyła wobec listopadowych założeń. Przed wybuchem wojny na Ukrainie wartość dolara i euro stała na umiarkowanym poziomie.

Ebury: Złoty powinien umacniać się stopniowo, bardziej wobec USD niż EUR

Awersy zawierają wizerunki okolicznościowe, posiadłość Monticello czy chociażby pieczęć prezydenta USA. Banknoty dostępne są w nominałach o wartości 1, 2, 5, 10, 20, 50 i 100 dolarów. Także tu na awersie znajdziemy prezydentów i ojców założycieli Stanów Zjednoczonych. Na przestrzeni lat wygląd banknotów dolara amerykańskiego ulegał znaczącym zmianom. Wiele z nich, szczególnie tych starszych, w obiegu już nie występuje, a ich posiadanie stanowi wręcz wartość kolekcjonerską.

cena dolara prognoza

Potwierdzeniem początku ruchu do góry będzie przecięcie linii sygnałowej przez linię MACD z dołu do góry. Kurs dolara obecnie względnie ustabilizował się na poziomie 4,4 zł. Przed wybuchem wojny wynosił około 4,1 zł, tak więc widać tutaj spory wzrost w wartości. Na pytanie “czy warto kupować dolary” niekoniecznie należy odpowiedzieć twierdząco. W obiegu dostępne są monety o nominałach 1, 5, 10, 25 i 50 centów. Na rewersie przedstawione są sylwetki ojców założycieli i prezydentów Stanów Zjednoczonych.

Kurs dolara 9 sierpnia powyżej 4,6 zł

Odpowiedzialność w tym zakresie ponoszą wyłącznie Autorzy informacji prasowych/Agencje, którzy opublikowali sporne zdjęcie, film lub wizerunek. Witryna w udostępnionej formie nie zawiera żadnych oświadczeń ani gwarancji dotyczących zawartej w niej treści. Niezależnie od powyższego, nie gwarantujemy, że witryna jest bezpieczna, wolna od błędów, nie zawiera wirusów czy złośliwych kodów, spełnia określone kryteria działania czy jakości. Niektóre linki zamieszczone na witrynie mogą kierować użytkownika do witryn, nad którymi nie mamy kontroli. Obecności linków nie należy traktować jako wyrazu aprobaty dla nich bądź też dla ich treści.

Kurs złotego czeka na dane o amerykańskiej inflacji

Choć dolar stoi wysoko, to jednak nie należy się spodziewać jego spadku w najbliższych miesiącach w porównaniu do złotówki. Sytuacja gospodarcza w Polsce powoduje, że złotówka bardzo szybko traci na wartości, o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Jak widać, nawet najstabilniejsza https://wallstreetacademy.net/ waluta nie jest obojętna zawirowaniom na rynku światowym i może w krótkim czasie stracić na wartości. Przewidzenie przyszłych wartości walut jest niemożliwe, ponieważ rynek to miliony osób, które podejmują własne decyzje w obliczu zmieniających się okoliczności.

Ostry limit i wyższa cena. Tak Carrefour sprzedaje swój cukier

Pewną niewiadomą i potencjalnym ryzykiem jest polityka fiskalna, szczególnie w kontekście nadchodzącego roku wyborczego. Na tym froncie widzimy również jednak pewne pierwsze oznaki wstrzemięźliwości po okresie agresywnego jej luzowania. Sytuacja na rachunku bieżącym Polski uległa istotnemu pogorszeniu. Deficyt w samym I kwartale wyniósł 6% PKB, a w ujęciu 12-miesięcznym w kwietniu przekroczył 3%. Jednak i w tym zakresie perspektywy na 2023 r. Rysują się lepiej, co pozwala oczekiwać ograniczenia tegoż deficytu.

Kurs Dolara amerykańskiego – wykres

Już teraz w środę 11 sierpnia kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego czyli para GBP/PLN oscyluje już na zakresie 5,54 – 5,53 PLN – co oznacza, że rynek walczy na wsparciu. Pozycja naszej waluty handel krypto dostępny dla wszystkich amerykańskich użytkowników paypal od połowy lipca wygląda coraz lepiej. Zmniejszyły się szanse na bardzo agresywne działanie ze strony Rezerwy Federalnej, co umocniło niemal wszystkie waluty na rynku w stosunku do dolara.

Patrząc na sytuację techniczną na parze EURUSD, ta wciąż nie prezentuje się najlepiej dla kupujących. Wczoraj notowania odbiły się od kluczowej średnioterminowej strefy oporu przy 1,0275 i zgodnie z klasycznymi założeniami AT, możliwy jest dalszy bitcoin kontynuuje walkę o cenę i przestrzeń pod słońcem ruch na południe. Należy także zauważyć, że nad EUR wciąż ciąży widmo… Ogólnie jednak dolar jest bardzo silną walutą, uznawaną za „safe haven”, dlatego nawet słabsze dane z gospodarki USA nie zawsze wpływają negatywnie na jego wycenę.

Kursem bazowym dla USDX jest 100 – od końca 2014 roku wartość indeksu waha się mniej więcej w przedziale od 85 do około 100. Kluczowym czynnikiem ryzyka dla perspektyw złotego, przynajmniej w krótkim terminie, wydaje się kwestia bezpieczeństwa energetycznego w Europie. Istotne znaczenie będą miały również dalsze kroki Narodowego Banku Polskiego i rządu oraz rozwój wydarzeń na rynkach, szczególnie surowcowych.

Złotemu pomaga także kolejna, tym razem zdecydowana, próba wyhamowania spadków na światowych giełdach. W tym samym czasie dane z gospodarki potwierdzają ocenę, że wzrost pozostaje silny i ugruntowują oczekiwania na kolejne ostre podwyżki ze strony RPP. Na początku listopada spółka farmaceutyczna Pfizer opublikowała pozytywne wiadomości o szczepionkach, a cena dolara spadła – zniknęła potrzeba posiadania aktywów azyli. Stop Loss należy umieścić poniżej granicy kanału handlowego, to znaczy poniżej poziomu 1,06 USD. Schematycznie on został zaznaczony przy pomocy czerwonej linii.

Udostępnij :