Hakuna

Hakuna Stowarzyszenie LePsieżycie schronisko miedary


Opiekun psa  –  Anna  782 332 341

Hakuna jest młodą suczką ocenianą na 1-2 lata. Aktualnie mieszka w domu tymczasowym w Łaziskach Górnych – okolice Tych.
Jest grzecznym i inteligentnym psem. Świetnie chodzi na smyczy, a spacerki z nią są czystą przyjemnością – szybko nauczyła się chodzić na smyczy, jednak czuje się niepewnie gdy pojawiają się inne psy – woli już z daleka na nie naszczekać, żeby sobie poszły – potrzebuje wsparcia swojego opiekuna, który poprawi jej pewność siebie w tym zakresie.
Kocha czułości i lgnie do człowieka, chętnie zaśnie przytulona do swojego opiekuna. Nawet na spacerze lubi mieć chwilkę przerwy na małego przytulaska. Bardzo szybko się uczy, trafiła do domu tymczasowego nie znając żadnych komend. Po dwóch dniach wie już na czym polega komenda ,nie wolno” i ,zostań”.
Z przyjemnością uczestniczy w codziennych czynnościach, lubi położyć się obok prysznica, oglądać filmy, odśnieżać ogród nie ustępując właściciela nawet na krok. Podczas gotowania mimo swojej ekscytacji bardzo stara się wytrzymać bez podskakiwania i świetnie się w tym zadaniu spisuje.
Wie, że dom jest miejscem, w którym nie może się załatwiać, coraz lepiej idzie jej kontrola swoich potrzeb fizjologicznych oraz wyraźnie sygnalizuje chęć wyjścia na podwórko. Hakuna jest bardzo uważna i ze spokojem spogląda, na człowieka, jakby czekała na instrukcję, co ma robić w nowych sytuacjach.
Zabiegi pielęgnacyjne nie są dla niej problemem, z cierpliwością dała nam obciąć sobie pojedyncze małe dredy z sierści i spała spokojnie podczas moczenia zlepka błota na ogonku (który nadal potrzebuje trochę uwagi i czasu). Jest psem, który dopiero uczy się życia z człowiekiem oraz zasad panujących w domu, jednak bardzo dobrze sobie z tym radzi. Jest zdecydowanie psem z potencjałem na szkolenia i naukę przeróżnych ambitnych sztuczek, zdarza jej się rozumieć co ma zrobić już pierwszej próbie. Za smaczka i czułości zrobi wszystko. Z odrobiną cierpliwości i ostrożności będzie psem idealnym.
Nie niszczy wyposażenia domu ani przedmiotów w jej otoczeniu, potrafi zostawać sama na kilka godzin, raczej nie ma lęku separacyjnego.
Hakuna nie akceptuje kotów, nie ma jednak zapędów łowieckich, na spacerach nie wyrywa się widząc kota, ale nie lubi naruszania swojej strefy osobistej przez koty towarzyskie.
Szuka domu bez małych dzieci – wysokie dźwięki i szybkie ruchy sprawiają, że się boi. Szuka domu bez kotów oraz innych małych zwierząt. Może zamieszkać w domu lub w mieszkaniu w spokojnej okolicy (centrum dużego miasta to nie dla niej).
Scroll to Top