Irys

Irys Stowarzyszenie LePsieżycie schronisko miedary


Opiekun psa  –  Wiktoria  519 743 458

Cześć, jestem Irys! Urodziłem się około 2021 lub 2022 roku. Nie pamiętam, jak wyglądało moje życie przed schroniskiem, wiem, że raczej nie było miłe, ale nie chce już się tym martwić! Teraz szukam swojego własnego domu, gdzie mogę być szczęśliwy, gdzie nikt nie zrobi mi krzywdy i da mi czas na otworzenie się.
Jestem bardzo nieśmiałym psem. Boję się dotyku i często uciekam, gdy ktoś chce mnie pogłaskać. Ale jeśli człowiek stoi plecami do mnie, zaczynam się ciekawić i podchodzę, żeby go wąchać. Na razie tylko tak czuję się komfortowo i bezpiecznie.
Kiedy opuszczam schronisko, zmieniam się w innego psiaka. Zaczynam skakać, bawić się w kałużach i cieszyć się każdą chwilą na świeżym powietrzu. No w końcu jestem aktywnym, młodym psiakiem!
Świetnie dogaduję się z innymi psami. Mam też swoich ulubionych wolontariuszy, którym ufam, tylko przy nich staję się bardziej otwarty. Jeszcze nie jestem przekonany do pieszczot, ale pragnę uwagi, ale nadal się jej trochę boję, ale ładnie to komunikuję i nie wykazuję żadnych agresywnych zachowań.
Szukam cierpliwego i aktywnego domu, bez małych dzieci, z dala od zgiełku miasta, głośne dźwięki i szybkie ruchy mnie przerażają. Potrzebuję czasu, żeby otworzyć się na nowych ludzi, ale wierzę, że w odpowiednim domu będę szczęśliwy i pełen radości.
 

Na spacery zapoznawcze umawiamy się po uprzednim kontakcie telefonicznym
oraz po wypełnieniu ankiety przedadopcyjnej, którą nasi wolontariusze
wysyłają na maila.

Scroll to Top