Pianka

Pianka Stowarzyszenie LePsieżycie schronisko miedary


Opiekun psa  –  Paulina  690 143 393

Psiemka! Mam na imię Pianka, nazwali mnie tak w schronisku pewnie dlatego, że jestem psiesłodka i puszysta. Wtedy jeszcze nie pozwalałam siebie poznać bo bardzo się bałam i chowałam za budą.

Od kiedy jestem w domu tymczasowym mogłam się otworzyć. Tak na prawdę jestem bardzo ciekawska świata i nie chcę się chować, chcę czuć się bezpiecznie i poznać to co mnie ominęło przez całe 2 lata mojego życia.

Muszę nadrobić naukę chodzenia na smyczy ale bardzo szybko mi idzie, sama smycz nie stanowi problemu, ale te groźnie brzmiące duże maszyny na czterech kołach już tak.

Mam dwóch psiumpli od których się uczę. Pokazali mi jak dostać smaczki za takie proste coś jak podawanie łapy. Z nimi spacerki są o wiele prostsze. Łatwiej mi z nimi, gdy ludzie wychodzą i zostawiają nas samych. Umiem też zachować czystość w domu, od razu ogarniam takie proste sprawy.

Wiem już, że jest jedno fajne pomieszczenie w domu, gdzie powstaje pyszne jedzonko i można coś zgarnąć z blatu, gdy nikt nie patrzy. Jest też taki drugi fajny pokój, gdzie w końcu mogę się porządnie wyspać na swoim własnym ciepłym legowisku, nie słysząc szczekania innych psów zza krat.

Uwielbiam ludzi i przytulaski, ale najpierw muszę upewnić się, że nikt nie zrobi mi krzywdy zanim pozwolę się pogłaskać.
Czasami wystraszę się jeszcze szybkiego ruchu rąk. Moje życie przed schroniskiem nie było przyjemne. Nie zaznałam miłości ani dobroci człowieka. Teraz uczę się jak wyglądają szczęśliwe dni.

Wiem jednak, że to nie jest jeszcze moje jedyne i wyjątkowe miejsce, dlatego szukam swoich ludzi na zawsze.

Obecnie przebywam w Sączowie ( obok Tarnowskich Gór, woj. śląskie ).

Na spacery zapoznawcze umawiamy się po uprzednim kontakcie telefonicznym oraz po wypełnieniu ankiety przedadopcyjnej, którą nasi wolontariusze wysyłają na maila.

Scroll to Top