Staś

Staś Stowarzyszenie LePsieżycie schronisko miedary


Opiekun psa  –  Anna  782 332 341

Jestem Staś, jestem średnim psiakiem ok. 15-18kg. Podobno mam 2-3 lata.
Moje ciekawe tygryskowe umaszczenie oraz smutne oczy przyciągają wzrok. Muszę mieć za sobą jakąś smutną przeszłość, której nie umiem opowiedzieć. Potrzebuję czasu, żeby zaufać. Mieszkam w schronisku od wczesnej jesieni 2023 i dopiero niedawno zaufałem człowiekom na tyle, że pozwoliłem sobie założyć obrożę i szelki oraz wynieść na spacer. Tak, wynieść, bo ja się tutaj bardzo boję. Na razie na spacerze szukam miejsca, w którym mógłbym się schować, ale powoli, powoli wstaję, rozglądam się, węszę i eksploruje.
W domu lub mieszkaniu w spokojnej okolicy szybciej się otworzę bo będę was miał na co dzień. Jeszcze trochę pracy przed nami -mną i wami – moimi przyszłymi opiekunami więc szukamy domu, który ma doświadczenie z lękowym psem lub ma towarzyskiego psa rezydenta, którego będę mógł naśladować i dzięki niemu szybciej się uczyć. Nie jest to warunek konieczny. Ja akceptuje inne pieski. Kotków nie poznałem, ale możemy zrobić schroniskowy test jak zareaguję. Szukam też domu bez małych dzieci bo ich szybkie ruchy to dla mnie na ten moment za dużo. Empatyczne nastolatki będą jak najbardziej w porządku.
Czas, miłość, cierpliwość i własne człowieki – tyle dzieli mnie od szczęścia.

Na spacery zapoznawcze umawiamy się po uprzednim kontakcie telefonicznym oraz po wypełnieniu ankiety przedadopcyjnej, którą nasi wolontariusze wysyłają na maila.

Scroll to Top