Tina

Tina Stowarzyszenie LePsieżycie schronisko miedary


Opiekun psa  –  Michał  731 108 918

Tina to młoda suczka (około 2 lat) która po przyjeździe do schroniska nie potrafiła przestać gryźć swojego ogona. Biegała w kółko a jak już złapała swój ogon to potrafiła go trzymać i nagryzać bez końca. Ogon był w strasznym stanie, poprosiliśmy Viktoria Niewrzela o pomoc behawioralną.

Stowarzyszenie Lepsie Życie ogarnęło temat leczenia które podjęliśmy w Vetmedicor Tarnowskie Góry. Okazało się że ogon jest w bardzo złym stanie, kilka kręgów z niewiadomych powodów było zrośnięte razem. Skóra na ogonie była bardzo pogryziona przez Tinę – decyzja padła żeby amputować jej ogon co zrobiliśmy 2 dni temu.
Dzisiaj Tina była w super humorze. Rana bardzo fajnie się goi.

Jakiego domu szukamy? Domu/opiekuna który ma doświadczenie w CCD – canine compulsive disorder czyli zachowanie kompulsywne u psów. Bądź będzie chętny edukowac się w tym temacie żeby pomóc Tinie wyjść z jej kłopotów. Z tego co widzimy to Tina przez ostatnie 3 tyg zrobiła super postępy i to w warunkach schroniskowych więc domyślamy się że w domu progres będzie bardzo szybki. Na smyczy nie ciągnie jednak na widok psów reaguje szczekaniem nad czym ciągle pracujemy.

Tina nie nadaje się do mieszkania na osiedlu z racji ilości różnych bodźców. Najlepiej dom na uboczu w malej miejscowości gdzie Tina zazna spokoju. Tina to będzie super kompan na długie spacery w lesie jak i w domu na kanapie.

Na spacery zapoznawcze umawiamy się po uprzednim kontakcie telefonicznym
oraz po wypełnieniu ankiety przedadopcyjnej, którą nasi wolontariusze
wysyłają na maila.

Scroll to Top