Yuki

Yuki Stowarzyszenie LePsieżycie schronisko miedary


Opiekun psa  –  Wiktoria  519 743 458

Dzień dobry! Jestem Yuki, piesek o imieniu, które oznacza śnieg w języku japońskim. Urodziłem się około 2017/2016 roku. Życie w schronisku to dla mnie zupełnie nowa rzeczywistość, która bardzo mnie przeraża.
Gdy znalazłem się w schronisku, poczułem się jakbym znalazł się w środku wielkiej mroźnej burzy. Nadal kamienieję ze strachu, gdy na horyzoncie pojawiają się ludzie.
Gdy pierwszy raz wyszedłem ze swojego kojca, moje serce biło bardzo głośno… Ale pomimo tego strachu nie wykazywałem agresji. Po prostu usiłowałem się schować przed tym wszystkim, co było dla mnie nowe i przerażające.
Na szczęście, ludzie tutaj są bardzo mili i chcą mi pomóc. Bez problemu pozwoliłem im założyć mi obrożę, choć spacerowanie jest mi obce, wolontariusze noszą mnie na rękach, bo tak bardzo się boję. Ale jedno, co potrafi mnie rozgrzać serce, to smakołyki. Wystarczy dać mi kawałek pysznego jedzenia, a z miejsca czuję się trochę lepiej.
Nowy właściciel, który mnie adoptuje, będzie musiał poświęcić trochę czasu, aby pomóc mi nabrać pewności siebie i nauczyć chodzić na smyczy. Wiem, że to będzie trudne, ale wierzę, że z odpowiednią miłością i cierpliwością, będę mógł pokonać swój strach i zacząć cieszyć się życiem u boku mojej nowej rodziny.

Na spacery zapoznawcze umawiamy się po uprzednim kontakcie telefonicznym
oraz po wypełnieniu ankiety przedadopcyjnej, którą nasi wolontariusze
wysyłają na maila.

Scroll to Top